Jak zrelaksować się przed aparatem w dzień ślubu?

Wiele osób odczuwa silną tremę na widok obiektywu aparatu. To całkowicie naturalne, w końcu nie każdy z nas rodzi się jako model lub modelka. Strach przed aparatem można jednak skutecznie pokonać. Jest to szczególnie istotne w dniu ślubu, kiedy stresujemy się wieloma ważniejszymi rzeczami. W tym miejscu postaramy się wskazać proste sposoby na zrelaksowanie się przed obiektywem aparatu.  

Zapomnij o aparacie i ciesz się chwilą

Choć to banalna rada, to w niej tkwi sekret dobrego samopoczucia przed obiektywem aparatu. Najlepsze zdjęcia wychodzą wtedy, gdy jesteśmy naturalni. Jeśli nie czujesz się dobrze w pozowaniu, nie rób tego. Nie uśmiechaj się do aparatu, ale do swojej połówki lub bliskich osób, które przyszły na ślub i wesele. Bo wielu miesiącach przygotowań i problemów organizacyjnych w końcu możesz cieszyć się uroczystością, a w bliskiej perspektywie rysuje się podróż poślubna. I czym tu się stresować? Fotograf również zrobi wszystko, aby nie dokładać Ci niepotrzebnego stresu.

Weź udział w sesji indywidualnej przed ślubem

Jeśli zależy Ci na tym, aby czuć się bardzo dobrze przed obiektywem w dniu swojego ślubu, najlepszym sposobem będzie swoista aklimatyzacja. Na kilka miesięcy przed ślubem możesz zafundować sobie np. sesję wizerunkową lub po prostu sesję pamiątkową, podczas której powstaną zdjęcia, o których być może zawsze marzyłaś. Wykwalifikowany fotograf pokieruje sesją i pomoże Ci oswoić się z obiektywem podczas pozowanych zdjęć.

Wybierz naturalny reportaż ślubny

Dobrym sposobem jest również naturalny reportaż ślubny, w trakcie którego nie będą robione zdjęcia pozowane. W trakcie uroczystości, fotografik wcieli się w rolę kronikarza, który na zdjęciach będzie opowiadał historię Waszego ślubu lub wesela. Doświadczony fachowiec działa w taki sposób, aby nie zakłócać uroczystości oraz być w pewnym sensie niewidocznym dla Państwa Młodych. Dzięki temu, powstaną piękne zdjęcia, na których będziemy naturalni i spontaniczni.