Jaki wybrać aparat do fotografii ślubnej?

photography concept with dslr camera lense and copyspace

Jeśli zastanawiasz się nad karierą fotografa ślubnego, musisz zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt. Robienie zdjęć aparatem w telefonie lub podręczną cyfrówką z pewnością nie jest tutaj wskazane. Do fotografii ślubnej wykorzystywane są profesjonalne lustrzanki wyposażone w wiele funkcji. To jednak nie wszystko. Profesjonalny fotograf ślubny zawsze powinien mieć pod ręką zapasowy aparat, na wypadek nieoczekiwanych problemów ze sprzętem podstawowym.

Jaki aparat jest najlepszy do robienia zdjęć ślubnych?

Niekwestionowanym liderem w tej kwestii jest oczywiście profesjonalna lustrzanka, z pomocą której można robić zdjęcia w dużej rozdzielczości. Do tego dochodzi szybka migawka, wysoka czułość ISO, a także tryb autofocus, który jest praktycznie niezbędny podczas fotografowania w ciemniejszych miejscach, gdzie występują deficyty światła dziennego. Takim miejscem jest zazwyczaj kościół. Dobra lustrzanka jest bazą dla dalszej modernizacji sprzętu. Profesjonalny fotograf ślubny nie może się bowiem obyć od obszernego arsenału różnorodnych obiektów.

Jakie obiektywy należy dokupić pod kątem fotografii ślubnej?

Tutaj wiele zależy od indywidualnego stylu pracy fotografa. Niezbędny jest jednak jasny obiektyw oferujący zoom na poziomie przynajmniej F/4. Dobrze spisują się obiektywy z dużym otworem przesłony. Najczęściej zadawanym pytaniem przez początkujących fotografów jest to, czy wybrać fotograf stały, czy też zmiennoogniskowy. Wydaje się, że nieco bardziej praktyczny jest obiektyw stały, z kolei zmiennoogniskowy jest adresowana do bardziej doświadczonych fotografów.

Ile kosztuje profesjonalna lustrzanka?

Zawód profesjonalnego fotografa nie należy do najtańszych. Najlepsi fachowcy stale poszerzają swoją kolekcję sprzętu, aby być przygotowanym na wszelkie okoliczności. Dobre lustrzanki to wydatek rzędu 2500 – 10000 złotych. Do tego dochodzi aparat zastępczy oraz niezbędne obiektywy. I tak o to, początkujący fotograf ślubny musi wyposażyć się na wesele w sprzęt warty nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W tym zawodzie nie ma miejsca na kompromisy. Gorszy sprzęt automatycznie oznacza gorszą pozycję wyjściową na tle konkurencji.