Na organizację ślubu w plenerze decyduje się coraz więcej osób. Czym jest to spowodowane? Skąd takie zainteresowanie organizacją ślubu w plenerze? Jak zmierzyć się z organizacją plenerowego ślubu? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!
Dlaczego tak chętnie stawiamy na organizację ślubu w plenerze?
Wielu z nas pragnie przeżyć dzień ślubu na swój sposób, więc powoli odchodzimy od tradycyjnych ceremonii w kościele lub urzędzie stanu cywilnego. Świetną alternatywą okazuje się ślub w plenerze, zwłaszcza że nawet urzędy stanu cywilnego zmieniły zasady udzielania ślubu. Teraz chętnie godzą się na ceremonię poza murami urzędu stanu cywilnego, więc każdy z nas ma pełną swobodę przy wyborze odpowiedniego miejsca. Nie sposób pominąć również tego, że ślub w plenerze to większa swoboda, czy szansa na celebrację miłości tylko w gronie najbliższych, więc nawet młody pary czują mniejszą presję. Nic więc dziwnego, że o tego typu ceremonii myśli coraz więcej osób.
Jak zorganizować ślub w plenerze?
Przede wszystkim musimy wybrać odpowiednią datę na swój wielki dzień. W Polsce mamy do czynienia z bardzo zróżnicowaną pogodą, więc optymalny termin na organizację ślubu w plenerze to okres wiosenno-letni, a więc od maja do września. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że i tak pogoda może być daleka od ideału, więc wybierając odpowiednie miejsce na ceremonię ślubu, warto pomyśleć o jakiejś altanie, namiocie, czy innym zadaszeniu. Dzięki temu nawet kapryśna aura nie zepsuje nam planów.
Mając ustaloną datę i miejsce, można zabrać się do załatwienia formalności. O ile w przypadku ślubu cywilnego nie będzie żadnego problemu, tak przy kościelnym mogą wystąpić, ponieważ prawo kanoniczne jasno mówi, że ceremonia może być udzielana jedynie w uświęconym miejscu. Jeśli wybrane przez nas miejsce takie nie jest, to trzeba spodziewać się odmownej decyzji, która jest jednoznaczna z szukaniem innego miejsca lub zawarciem ślubu cywilnego.