USC na Starym Mieście w Warszawie – najpiękniejsze miejsce na ślub cywilny w stolicy

Biorąc ślub cywilny w Warszawie warto zarezerwować termin w urzędzie przy ul. Jezuickiej. Jest on położony w sercu Starego Miasta, oferującego nam piękną scenerię pod kątem zdjęć. Na uwagę zasługuje również Pałac Ślubów, w który wyposażony jest ten Urząd Stanu Cywilnego. To jedno z piękniejszych miejsc dla ślubu cywilnego w stolicy naszego kraju.

Pałac Ślubów w Warszawie

Urząd Stanu Cywilnego na Starym Mieście w Warszawie jest wyposażony w dwie sale, w których organizowane są ceremonie. Obie wchodzą w skład kompleksu nazywanego Pałacem Ślubów. Warto tutaj wspomnieć, że w czasie panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, w dzisiejszym Pałacu Ślubów znajdywała się pracownia słynnego malarza, Marcello Baciarellego. Dlatego też, w Warszawie można zasłyszeć, że ślub odbędzie się w „Bacciarellówce”. Artystyczny klimat do dziś unosi się w tym miejscu i sprzyja ceremonii zaślubin. Pamiętaj by tę niezwykłą ceremonię sfotografował profesjonalny fotograf ślubny z Warszawy.

Jak zorganizować ślub w USC na Starym Mieście w Warszawie?

W pierwszej kolejności należy oczywiście zarezerwować termin, co nie jest zadaniem łatwym, biorąc pod uwagę, że USC na Starym Mieście cieszy się bardzo dużą popularnością. Należy również pamiętać, że w sytuacji, gdy chcemy zajechać pod urząd samochodem, konieczne jest wcześniejsze uzyskanie przepustki, jako iż Stare Miasto znajduje się w strefie wyłączonej z ruchu. Śluby w „Bacciarellówce” odbywają się w soboty od 10 do 17:30 oraz w dni powszednie w terminie ustalonym indywidualnie.

Dlaczego warto zarezerwować termin w warszawskim Pałacu Ślubów?

To wyjątkowe miejsce, w którym wciąż unosi się klimat sztuki. Stare Miasto w Warszawie oferuje nam również wspaniałą scenerię, na tle której można wykonać przepiękne zdjęcia Młodej Pary. Kolejnym atutem jest to, że w okolicy Starego Miasta mieści się mnóstwo lokali oferujących organizację wesela. Jeśli chodzi o dodatkowe udogodnienia, Pałac Ślubów w USC na Starym Mieście jest klimatyzowany, a ze względu na dobrą akustykę, można zamówić oprawę muzyczną na żywo.