W co musi zainwestować początkujący fotograf?

Profesjonalni fotografowie wydają krocie na sprzęt potrzebny do robienia wyjątkowych zdjęć w każdych okolicznością. Nie wnikając zbytnio w kwestie techniczne, możemy powiedzieć, że zrobienie dobrej fotografii to połączenie trzech elementów: wyczucia momentu, dużych umiejętności fotografa, ale również właściwości profesjonalnego aparatu. W jaki sprzęt musi zainwestować osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z fotografią?

Dobra lustrzanka to podstawa

Dobry fotograf posługuje się zwykle lustrzaną cyfrową. To poręczny i praktyczny sprzęt, który pozwala na robienie naprawdę dobrych zdjęć od ręki. Należy wybrać aparat, który umożliwia nam zmianę obiektywu. W dużej mierze to właśnie odpowiednio dobrany obiektyw pozwala wykorzystać pełny potencjał aparatu. Czas na kupno obiektywów jeszcze nadejdzie. Na ten moment skup się na dobrej lustrzance. W przypadku renomowanych producentów, cena sprzętu zaczyna się od 2000 złotych.

Jakie obiektywy są potrzebne na początku?

Typowy fotografik na początku zawodowej ścieżki nie musi koniecznie inwestować w wymienne obiektywy. Na start wystarczy dobra lustrzanka wyposażona w standardowy obiektyw. Niemniej jedna, warto pogłębiać wiedzę i dowiedzieć się więcej na temat tego, czym jest obiektyw stałoogniskowy oraz zmiennoogniskowy. Dowiedz się również, czym charakteryzują się dobry zoom oraz na co wpływa wielkość przesłony. Gdy rozwiniesz swoje umiejętności, obiektywy zaczniesz dobierać pod kątem swojego stylu pracy i preferencji.

Jakie akcesoria są potrzebne na start?

W wyprawce dla początkującego adepta fotografii musi znaleźć się kilka kart pamięci, na których zapisywane będą zdjęcia. W przypadku profesjonalnych lustrzanek, cena takich kart może być wysoka. Do tego obowiązkowo dochodzi filtr ochronny dla obiektywu i zapasowa bateria. Jeśli zamierzasz robić zdjęcia w warunkach studyjnych, niezbędny będzie statyw, zewnętrzna lampa oraz akcesoria potrzebne do uzyskania odpowiedniego oświetlenia.